torsdag, 02 mars 2017 00:00

Møt oss på Sjøen for alle Featured

Rate this item
(0 votes)

KNS vil ha stand sammen med NSF, med blant annet J/70 og J/80-båter. I tillegg vil vi holde flere turseilerforedrag.

Båtmessa Sjøen for alle på Lillestrøm 22. – 26. mars er Norges viktigste båtmesse. Etter mange års fravær har KNS besluttet å gi Sjøen for alle -messen en ny sjanse. Vi vil ha KNS-stand md J/70, J/80, RS Feva, Optimist og SUP. I tillegg vil Tur- og havseilergruppen til å holde to foredrag i løpet av messen.

Det som nå er Norges største båtmesse ble arrangert for første gang i Frognerkilen i 1956. Da hadde messen 25.000 besøkende. Neste messe fant sted i 1961, og deretter ble den arrangert annethvert år frem til 1967. Da ble Sjøen for Alle en årlig tradisjon.

 

Read 1773 times Last modified on onsdag, 15 mars 2017 10:35
More in this category: « Gi et kurs i julegave

Hvor holder vi til?

Kongelig Norsk Seilforening

KNS er Norges største seilforening og en aktiv regattaarrangør. KNS er tilsluttet Norges Seilforbund (NSF).
Blant ca. 4000 medlemmer finner du en stor juniorgruppe, mange ivrige jenteseilere, hundrevis av tur- og havkappseilere og flere av Norges beste regattaseilere. I KNS finner du både fellesskap og særinteresser, alt avhengig av hva du er ute etter.

KNS har en fast ansatt ledelse og stab som dekker foreningens virkeområder og daglige drift.

 Kongelig Norsk Seilforening, Huk Aveny 1, 0287 Oslo

Telefon: 23 27 56 00, E-post: info@kns.no