onsdag, 19 april 2017 00:00

Tredagers kurs i turseiling fra 3.mai Featured

Rate this item
(0 votes)

Onsdag 3. mai starter kurs i turseiling for nybegynnere og viderekommende.

Kurset går fortløpende over tre kvelder 3.,4. og 5. mai.

Kurset er  for nybegynnere og for deg som allerede har noe erfaring, men som ønsker å bli sikrere på båthåndtering, de ulike arbeidsoppgavene om bord i båten og fintrim av seilene. Store deler av pensum til båtførerprøven og ICC blir gjennomført i praksis om bord.

Kurset arrangeres av Jon Amtrup som er en erfaren tur- og regattaseiler. Han har seilt ARC to ganger, Shetland Race 11 ganger,1000 Mile Doublehanded, store deler av norskekysten hver vinter og vår de siste åtte årene, samt en rekke ganger i Raymarine 2Star og Watski OneStar.

ICC-sertifisering

Torsdag 27.april blir første mulighet for å få ICC sertifisering – meld deg på

Read 1104 times Last modified on onsdag, 19 april 2017 08:58

Hvor holder vi til?

Kongelig Norsk Seilforening

KNS er Norges største seilforening og en aktiv regattaarrangør. KNS er tilsluttet Norges Seilforbund (NSF).
Blant ca. 4000 medlemmer finner du en stor juniorgruppe, mange ivrige jenteseilere, hundrevis av tur- og havkappseilere og flere av Norges beste regattaseilere. I KNS finner du både fellesskap og særinteresser, alt avhengig av hva du er ute etter.

KNS har en fast ansatt ledelse og stab som dekker foreningens virkeområder og daglige drift.

 Kongelig Norsk Seilforening, Huk Aveny 1, 0287 Oslo

Telefon: 23 27 56 00, E-post: info@kns.no